Po zwiedzeniu dworca udałam się wraz z moimi towarzyszkami jabłcusiowym szlakiem. Jabłcuś – lokalna maskotka – poprowadzi gości przez najważniejsze punkty miasta. Specjalny szlak powstał w ramach dużego unijnego projektu, który miał na celu podniesienie atrakcyjności skierniewickiej infrastruktury turystycznej. Wyznaczają go wmurowane w chodnik stopy Jabłcusia, wykonane ze srebrzystej stalowej blachy w kształcie jabłek.
W internecie dostępna jest mapa szlaku, na której zaznaczone są wszystkie punkty i poboczne ulice :)
1. Dworzec
2. Brama parkowa
3. Centrum Kultury i Sztuki
W latach 1975–1998 pod nazwą Wojewódzki Dom Kultury (WDK) Znajduje się przy ul. Władysława Reymonta 33
Tutaj zboczyliśmy trochę z trasy, bo chcieliśmy zwiedzić rynek, gdzie znajduje się ławeczka z
prof. Aleksandrem Pieniążkiem
Był to dla nas ważny punkt wycieczki ponieważ sami mamy sad i usiąść przy Profesorze to prawdziwy zaszczyt ;) Prof. był twórcą nowoczesnego polskiego sadownictwa. Później udaliśmy się na posiłek
Pyszna pizza z ogromnego pieca.
4. Osada pałacowa
5. Willa Kozłowskich
6. Dworek Modrzewiowy
7. Kościół Św. Stanisława
8. Koszary wojskowe
9. Zalew Zadębie
A na końcu szlaku niespodzianka :) Nurek ,,Jabłcuś"
Skierniewice to miasteczko bardzo bogate w turystykę i kulturę oraz historię, dlatego trzecim tematem wycieczki Skierniewice w jeden dzień będzie właśnie historia.
Przy każdej tabliczce z jabłkiem była możliwość zeskanowania kodu do smartfonowej gry Jabłcuś na tropie. Jabłcuś na Tropie, czyli gra powstała przez miasto Skierniewice z okazji Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w 2018 roku.
W tym roku święto odbędzie się od 9 do 11 września.